Vylepšení M-Files Aino a konektor M-Files pro Microsoft Copilot

V otázce efektivního používání umělé inteligence (AI) je důležité naučit se rozlišovat mezi jejím využitím pro osobní a firemní účely, neboť toto rozlišení je klíčové pro zajištění bezpečnosti a efektivity v různých kontextech. Zatímco AI pro osobní potřebu může zjednodušit každodenní úkoly a zlepšit individuální produktivitu, používání AI pro firemní účely musí splňovat přísnější kritéria jak v oblasti bezpečnosti, tak spolehlivosti.

Špatné využití AI v podnikovém prostředí můžeme ilustrovat na řadě příkladů. Jedním z nich je kauza advokáta Stevena Schwartze z AK Levidow, Levidow & Oberman, který si pomocí umělé inteligence nechal vygenerovat podklady pro případ. Aniž by zkontroloval přesnost informací, podal věc soudu a následně čelil “grilování“ ze strany soudce, který se ho ptal, jak je možné, že argumentuje neexistujícími rozsudky a obecně zcela nepravdivými tvrzeními. Steven Schwartz uvedl manhattanskému federálnímu soudci, že byl ”ponížen“. Na svou obhajobu tvrdil, že “věřil, že používá vyhledávač a vůbec ho nenapadlo, že aplikace AI poskytne falešnou judikaturu.“

(zdroj: https://nypost.com/2023/06/08/humiliated-lawyer-apologizes-over-chatgpt-court-flub/)

Ve veřejném prostoru chybí diskuze o tom, jaké nároky musíme klást na AI v rámci našich firem, a proč musí být podstatně vyšší, aby nedošlo k podobnému fatálnímu selhání. Pojďme společně prozkoumat tři nezbytné podmínky pro správné a bezpečné užívání umělé inteligence v prostředí našich firem.

KONEKTIVITA

AI musí dosáhnout na všechny správné zdroje dat, pokud nějaký vynechá,
jeho přesnost se snižuje. Naopak nesmí dosáhnout na nesprávné zdroje dat.

DŮVĚRNOST

AI musí dodržovat zásady zabezpečení informací organizace a nesmí poskytovat informace, na které uživatel nemá nárok. Tím se zásadně odlišuje od umělé inteligence určené k osobnímu použití.

AKTUÁLNOST

AI musí pracovat pouze s relevantním a aktuálním obsahem, aby odpovědi měly vypovídací hodnotu. To, co bylo pravdivé včera, nemusí být pravdivé dnes – příkladem může být bouřlivý vývoj legislativy.

V Digital Resources klademe velký důraz na správné využití umělé inteligence a eliminaci rizik nesprávného nasazení.

Vylepšení M-Files Aino a nový konektor M-Files pro Microsoft Copilot

Slyšeli jste již o M-Files Aino? Jedná se o umělou inteligenci zabudovanou v systému M-Files, díky které vždy najdete přesně to, co hledáte. Nyní Vám přinášíme novinky ohledně rozšířených funkcí M-Files Aino a integrace M-Files s Microsoft Copilot.

Když M-Files v prosinci roku 2023 představili Aino, jeho základní funkcí bylo vyhledávání v rámci požadovaného dokumentu. Hlavními výhodami bylo:

• Shrnutí obsahu dokumentu bez ohledu na jazyk

• Překlad shrnutí do jiného jazyka

• Odpovídání na otázky ohledně dokumentu bez ohledu na jazyk

• Ukládání souhrnů a odpovědí jako metadata

Úvodní článek o základních vlastnostech M-Files Aino si můžete přečíst zde.

Rozšířené funkce M-Files Aino

V červnu tohoto roku byly základní funkce Aino rozšířeny o další možnosti. Nyní můžete klást otázky týkající se jakéhokoliv obsahu a Aino pro Vás najde odpovědi a nasměruje Vás na správné zdrojové dokumenty. To znamená, že dokáže hledat napříč celým Vaším uložištěm, a dokonce si v případě potřeby můžete vybrat konkrétní rozsah, na který se má zaměřit – vyhledávejte v jednom či více vybraných dokumentech, objektech nebo v rámci jednoho pohledu. Aino rozpozná Váš kontext a poskytne přesné informace, které potřebujete. Díky tomu je mnohem méně pravděpodobné, že si Aino “něco vymyslí“, což se jiným umělým inteligencím stává, když nemají k dispozici správné informace a kontext. V tom spočívá jedna z výhod Aino!

Nejen, že M-Files Aino dokáže hledat v názvech a samotném obsahu dokumentů, také využívá znalosti z Vašich metadat k upřesnění svých odpovědí, aby zajistilo, že budou v kontextu, který očekáváte. Navíc disponuje vylepšenými konverzačními schopnostmi, které Vám umožní klást doplňující otázky.

Kromě toho má Aino nové specializované kognitivní (rozlišovací) funkce včetně matematiky a kalendářové logiky, což umožňuje poskytovat uživatelům ještě přesnější informace. Dobrou zprávou je, že Vaše chaty s Aino se automaticky ukládají a jsou k dispozici v historii konverzací, takže se k nim můžete kdykoli vrátit! Aino je dostupné v rámci M-Files webu i v nových verzích desktopu (v produktové edici M-Files Business).

Integrace s Microsoft 365 Copilot

Nový konektor M-Files pro Microsoft Copilot přináší možnost přistupovat k veškerému obsahu z M-Files přímo v uživatelském rozhraní Copilot. Tento konektor umožní Copilotovi při své práci odkazovat na dokumenty a informace z M-Files. Data si přitom zachovají oprávnění nastavená v M-Files, takže se nemůže stát, že se uživatelé Copilotu dostanou k informacím, ke kterým by neměli mít přístup. Pokud uživatel potřebuje více informací o dokumentu, může se zeptat Copilota, který mu odpoví, i když je dokument spravován v M-Files. Kliknutím na zdrojový dokument se uživatel dostane přímo k původnímu souboru.

Zaujalo Vás M-Files Aino či konektor pro Microsoft Copilot a rádi byste viděli živou ukázku? Neváhejte a kontaktujte nás!