Funkce Document Management Systému M-Files

Síťové složky jsou zastaralé ve způsobu jak organizovat a spravovat dokumenty. Naštěstí je tu alternativa M-Files. Je to bezsložkový systém, který Vám umožní přistupovat k souborům, jak budete chtít – od klienta, typu projektu, data, stavu nebo jiných kritérií. Je naprosto dynamický, což umožňuje organizovat a zobrazovat informace, jak budete potřebovat, a to bez omezení zastaralé, statické struktury složek.

Vše, co je potřeba udělat, je uložit soubor do uložiště v M-Files, označit ho vlastnostmi, které potřebujete, a je to. Žádné další hledání ve složité struktuře složek a snažení se uhodnout, kam soubor uložit. Takto jen stačí soubor popsat pár kritérii a M-Files se postará o zbytek.

  • Rychle najdete, co potřebujete, když to potřebujete. Metadaty řízený dynamický pohled vypadá podobně jako u složek.
  • Žádné duplicitní soubory uložené v různých složkách – vždy budete vědět, že máte správnou verzi, protože jen tato verze se uloží.
  • Žádné duplicitní soubory uložené v různých složkách – metadaty řízený přístup v M-Files řeší problém složek, kdy je potřeba, aby soubory existovaly na více než jednom místě. S M-Files se vám stejný dokument objeví přesně tam, kde ho potřebujete bez potřeby tvorby duplicit. Například dokument týkající se zákazníka a projektu se objeví v zobrazení spojeném se zákazníkem, projektem, nebo obojím. A je to vždy stejný jedinečný dokument, ne kopie.
  • Vždy najdete nejnovější verzi dokumentu tam, kde ho potřebujete. Můžete se také vrátit k minulým verzím, porovnat změny a popřípadě kdykoliv změnit minulou verzi za tu nejnovější, která se bude zobrazovat.

ECM, které funguje lépe díky síle metadat

Metadata versus složky

V tradičním systému složek uživatelé musí určit složku, kam dokument uloží a poté spoléhat na to, že ji opět popaměti najdou. Což bývá těžké, protože někdy je hierarchie složek nejednoznačně pojmenována na mnoha úrovních. Je v podstatě nemožné určit ideální strukturu složek v předstihu, takže pokud jde o čas, struktura složek se stává chaotická a není snadné ji řídit efektivně.

V systému založeném na složkách, v kterém se definuje uložení souboru podle klasifikace, podle umístění, podle oprávnění se často stává struktura těžkopádná a těžko zvládnutelná.

M-Files je založen na myšlence, že je jednodušší a přesnější popsat, co něco je, než hádat, kde je uloženo. Každý ví, na čem pracuje, ale často si není jistý, kam by to měl uložit, zejména proto, že to může být často vhodné uložit do více než jedné složky.

Jednoduché, stačí soubor uložit a označit

Při ukládání nového dokumentu do M-Files, uživatelé jednoduše popíší soubor několika značkami metadat. M-files si poté dokument automaticky indexuje, organizuje a zajistí, že se objeví ve všech relevantních pohledech a seznamu s výsledky vyhledávání. Takto je vyřešen problém jednoho dokumentu, který tak nemusí být uložen na vícero míst.

Předpokládejme, že máte nabídku ze dne 30.7.2013, která se vztahuje k zákazníkovi XY a projektu Tvorba webových stránek. V tradičním souborovém systému budete muset vybrat, zda chcete soubor uložit pod zákaznické, projektové nebo nabídkové složky. V M-Files můžete ten samý dokument vidět pomocí několika pohledů (podle zákazníka, nabídky a měsíce, projektu).

Správa metadat a jejich administrativa

Navigace v M-Files je založena na dynamických pohledech na základě metadat. Správci mohou snadno spravovat metadata strukturu pomocí centralizované konzoly s jednoduchým grafickým uživatelským rozhraním. Není nutné žádné programování nebo skriptování. Pomocí konzoly správce systému je jednoduché definovat nové typy objektů, tříd, definice vlastností, pracovní postupy a další. Podporovány jsou všechny běžné datové typy jako text, čísla, data, časy, seznamy a další.

M-Files také nabízí možnost kompatibility s různými CRM nebo ERP systémy. Například po založení nového zákazníka do CRM se v M-Files automaticky aktualizuje seznam dat.

Najdete správnou verzi, pokaždé

Funkce pro správu verzí Vám zajistí přístup vždy k poslední verzi daného dokumentu, u kterého je také vidět, co se změnilo, kdo změnu udělal a kdy byla provedena. Nehrozí tedy probírání se několika verzemi.

Probírat se více verzemi stejného souboru a porovnávat změny vyžaduje čas a snižuje produktivitu. Místo toho M-Files nabízí verzovací schopnosti, které pomohou uživatelům spravovat dokumenty efektivněji.

V čem je prospěšné M-Files verzování:

  • Check-in a check-out funkce, která Vám ukáže, kdy byl soubor měněn a kým
  • Zachování starých verzí a schopnost vrátit se zpět k předchozí verzi
  • Umožňuje simultánní editaci více uživatelů i off-line funkci, která umožňuje řízenou editaci i bez přístupu k síti nebo připojení k internetu

Revoluční metoda poskytuje bezprecedentní výkon a flexibilitu pro řízení uživatelského přístupu

S M-Files můžete nastavit přístupová práva pro celé třídy dokumentů a datových objektů, stejně jako jednotlivé dokumenty a předměty i pro různé verze stejného dokumentu nebo objektu. Stejně tak se přiřazují roli, které poskytují různé úrovně přístupu různým uživatelům nebo skupinám uživatelů, jako jsou manažeři.

M-Files zajišťuje, že informace jsou k dispozici lidem, kteří ji potřebují, a nepřístupné a neviditelné pro ty, kteří nepotřebují nebo nejsou oprávněni k přístupu k nim. Například pracovní smlouvy mohou být označeny tak aby byly viditelné pouze pro vybrané zaměstnance (uživatele), personální oddělení a správce.

Projektově zaměřené firmy mohou nastavit viditelnost souborů daného projektu jak pro členy projektového týmu, tak také pro externí uživatele, jako jsou partneři či zákazníci.

Automatizujte podnikové procesy a maximalizujte efektivitu práce

Zjednodušte Vaší organizaci důležité obchodní procesy a pracovní postupy s M-Files, od jednoduchých žádostí až po pokročilé přezkoumání a schvalování procesů.

Workflow v M-Files usnadňuje provést jakýkoli obchodní proces s požadovanými kroky. Účastníkům procesu mohou být požadované kroky oznámeny prostřednictvím e-mailu a dány do jejich elektronického seznamu v M-Files. Je snadné vidět stav dokumentů a jiných předmětů. Procesy mohou být postoupeny k dalšímu kroku pomocí jednoho kliknutí nakonfigurovanou oprávněnou osobou.

Všechny workflow kroky jsou zaznamenávány do historie verzí, a jelikož je také řízeno metadaty je snadné vyhodnotit, jak byly kroky provedeny. Možnost vizuálního sledování Vám pomůže zlepšit a optimalizovat procesy.

Přístup k jakémukoli dokumentu, kdekoli, kdykoli

Potřebujete přístup k důležitým dokumentům na Vašem chytrém telefonu, tabletu nebo i když nemáte přístup k internetu?

M-Files Mobile umožňuje přístup k dokumentům kdykoliv i když jste na cestě nebo nejste online. Můžete zobrazovat a schvalovat dokumenty nebo pracovní procesy z Androidu, iPhonu, BlackBerry, Symbianu, Windows Mobile nebo iPadu.

Pokud nemáte přístup k internetu, stačí přístup k M-Files pomocí režimu offline a budete využívat všech možností systému.

Týmová práce a to i na dálku

Neztrácejte čas s neefektivním a chaotickým složkovým systémem a spusťte hledání, sdílení a spolupráci na dokumentech snadným způsobem.

Pokud trávíte čas s připojením souborů k e-mailu a odesíláním více verzí, je tu lepší cesta. Místo toho můžete začít sdílet soubory vytvořením jednoduchého hypertextového odkazu přímo k dokumentům v datovém uložišti M-Files.

Podpora pro spoluvytváření umožňuje více uživatelům upravovat stejný soubor současně kontrolovatelným způsobem. Upravovat dokumenty mohou i externí uživatelé, kteří nemají přístup do M-Files přímo.

Přeměňte papírové dokumenty v elektronické

Oskenujte Vaše papírové dokumenty a vytvořte fulltextové PDF s možností vyhledávání.

Máte papírové soubory, které je potřeba zachovat? Přestaňte používat objemné kartotéky a začněte získávat skutečný obsah dokumentů. M-Files nabízí pokročilé OCR rozšíření, které poskytuje snadnou a efektivní transformaci papírových dokumentů do plně prohledávatelných souborů. M-Files pracuje s jakýmkoli typem skeneru a je kompatibilní s formátem jaký si vyberete, včetně TIFF, JPEG, BMP, PNG a GIF.